2015 kurbanlık fiyatları

Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, bu yıl fazla artış olmadığını, vatandaşın 500-600 TL’ye küçükbaş kurbanlık alabileceğini söyledi.

Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, bu yıl kurban fiyatlarında kayda değer bir artış olmadığını, vatandaşın 500-600 TL’ye küçükbaş kurbanlık alabileceğini söyledi.

500 LİRAYA KURBAN

Kurban Bayramı’na yaklaşık 1 ay kala fiyatlar da yavaş yavaş belirlenmeye başlandı. Adana Kasaplar Odası Başkanı Yağmur, kurban fiyatlarında geçen yıla oranla çok fazla bir artış beklemediklerini kaydetti. Geçen yıl küçükbaş kurbanlığın kilosunun 12 liradan satıldığını bu yıl da en fazla 13 lira olmasına beklediklerini, büyükbaş kurbanlıkların ise geçen yıl olduğu gibi gibi 5 bin ile 8 bin arasında değişeceğini belirten Başkan Yağmur, “Küçükbaş kurbanlıklar bu yıl 500 ile bin 300 arasında değişen fiyatlarda olacak. Vatandaş 500 liraya bile kurban bulabilecek.” dedi.

KURBANLIK ALIRKEN BUNLARA DİKKAT

Kurban Bayramı’nda Türkiye genelinde küçükbaş ve büyükbaş 1.5 milyon hayvanın kesildiğinin tahmin edildiğini anlatan Yağmur, “Kurbanda dişi kesilmez. Kesinlikle vatandaşlar bu yanlışa düşmesin. Çünkü dişi hayvan kesildiğinde bir 10 yıl sonra kesecek hayvan bulamayız. Bakanlık, Türkiye de 6 milyonun üstünde küçükbaş, 10 milyonun üstünde de büyükbaş hayvan var diyor. Bu nedenle kurban fiyatında bir artış beklemiyoruz.” diye konuştu. – haberler.com

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir