2015 Survivor Almeda Abazi Kimdir, hayatı, fotoğrafları, biyaografisi

1992 tarihinde Tiran’da doğan Almeda Abazi, oyunculuk ve mankenlik alanında yönelmiştir. Küçük yaştan beri hayalini kurduğu oyunculuk için oldukça başarılı performansları ile ilk adımları atan Almeda Abazi, pek çok dizide ve projede yer almayı başarmıştır.

Ekranlarda oldukça deneyimli olan Almeda Abazi, Muhteşem Yüzyıl, Ayrılık gibi dizi projelerine katılarak oyunculuğu ile büyük beğeni toplamıştır. Yarışma programlarına katılarak dans konusunda hünerlerini sergileyen Almeda Abazi, Yok Böyle Dans yarışması ile dans konusunda da ne kadar iddialı olduğunu göstermiştir. Ayrıca Para Bende isimli yarışma programında sunuculuk yaparak bu alanda da deneyim kazanmıştır.

Güzelliği ile de ilgi çeken Almeda Abazi,2008’da kainat güzeli seçilerek güzelliğini tescillenmiştir. Güzellik yarışmalarına katılan Almeda Abazi, 2007 yılında Miss Tirana, 2008 yılında Miss Albania ve 2008 Miss Globe yarışmalarına katılarak dereceler almıştır.

Bunun yanında spor yaparak formunu koruyan Almeda Abazi, eğitimini de aksatmadan devam ettirmiştir. İstanbul’da aldığı lise eğitiminin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Bilim-Sanat Akademisi Oyunculuk Bölümüne geçiş yapan oyuncu, buradan da başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

Paraşütle atlamak, Kickboks gibi hobileri olan Almeda Abazi, tehlikeli sporlara da özel bir ilgi duyuyor. Survivor adlı yarışmaya 3. Sezonda katılan Almeda Abazi elenerek yarışmaya veda etmiş ve Türkiye’de daha fazla kişi tarafından tanınmaya başlamıştır. Almeda Abazi 2015 yılında tekrar yapılan Survivor yarışmasına da katılacak.

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir