2015 Survivor Merve Aydın Kimdir? hayatı, biyografisi

2014 yılında Survivor yarışmasına katılan Merve Aydın, 2015 yılında çekilecek Survivor yarışmasına tekrar katılmaya hak kazanmıştır. 2014 yılında katıldığı yarışmada 111 gün adada kalan Merve Aydın, Ahmet Dursun ile birlikte yarışmada 3. olmuştu.

2014 yılında katıldığı Survivor ile tanınan Merve Aydın’ın ilk ekran tecrübesi ise Bana Her Şey Yakışır adlı televizyon programıdır. Kanal D’de yayınlanan ve Cengiz Abacıoğlu tarafından sunulan Bana Her Şey Yakışır’a katılan Merve Aydın, moda bilgisi ile programda yer almıştı.

Merve Aydın Kimdir?

1990 yılının Mart ayında doğan Merve Aydın, atletizm ile uğraşmaktadır. 1.81 boyunca olan ve 60 kilo olan Merve Aydın, düzgün fiziğini korumak için düzenli olarak spor yapmaktadır. Memleketi Ordu olan Merve Aydın’ın kardeşi de kendisi gibi sporcudur.

Pek çok rekora imza atan Merve Aydın, 2012 yılında katıldığı Londra Olimpiyatlar ile tüm dünyada tanınmıştır. Yarışmada sakatlanan fakat buna rağmen acı içerisinde bitiş çizgine kadar koşan Merve Aydın, tüm dünyada manşetlere taşınmıştı.

12 Haziran 2012 tarihinde Beyaz Rusya’da yapılan olimpiyat seçmelerine katılan Merve Aydın, burada en iyi derecesini elde etti. 800 metre koşuya katılan Merve Aydın, 2.00.23’lük derecesi ile Türkiye rekorunu kırdı. Bunun yanında katıldığı pek çok yarışmadan da madalya ile dönen Merve Aydın, ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden isimler arasında yer alıyor.

ENKA spor kulübünün lisanslı sporcusu olan Merve Aydın, hala bu kulüp üzerinden sportif faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir