2015 Survivor Ümit Karan Kimdir? hayatı, biyografisi

Ülkemizde yetişen en iyi futbolcular arasında olan Ümit Karan, futbolcu kariyerinin ardından yorumculuk yapmaktadır. 1976 Berlin’de doğan gurbetçi oyuncu, en önemli başarılarını Galatasaray forması altında yaşamıştır.

Golcü kimliği ile ön plana çıkan ve attığı birbirinden güzel golleri ile futbol tarihine adını yazdıran Ümit Karan, taraftarı için de her zaman hatırlanacak isimler arasında yer almaktadır. 100 gol barajını aşan Türk golcülerden olan Ümit Karan, 18 Eylül 2006’da Beşiktaş’a karşı 100. Golünü atmayı başarmıştır. 2011-2012 sezonuna kadar Eskişehirspor’da forma giyen golcü futbolcu, bu tarihten itibaren teknik direktör olarak takımın başına geçerek futbolculuk kariyerini bitirmiştir. Milli takım’da da forma giyen Ümit Karan, 16 maçta oynama şansı bulurken 3 gol atmayı başardı. 2005 yılında dünya evine giren Ümit Karan, Zeynep Karan ile evlenmiş ve bu evliliğinden Ümit Can isminde bir evladı olmuştur. Şike davalarında hakkında soruşturma açılan Ümit Karan, hakkındaki tüm iddialardan beraat etmiştir.

Televizyon programlarına katılan ve sempatik kişiliği ile tanınan Ümit Karan, 2013 yılında Survivor yarışmasına katılarak zorlu şartlar altında mücadele etmiştir. Yarışmada futbolcu olmasının getirdiği avantajlarla iyi bir şekilde mücadele eden Ümit Karan, finallere kadar çıkmayı başarsa da yarışmayı üçüncülükle bitirmeyi başarmıştır. Bu başarısı ve izleyenlerin beğenmesi ile 2051 yılında tekrar yapılacak Survivor yarışmasına katılacak olan Ümit Karan, tekrar adada yaşamaya başlayacak.

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir