Alzheimer Hastalığı Nedir, Belirtileri Nelerdir

Alzheimer Hastalığı Nedir Belirtileri Nelerdir, Alzheimer nedir, Alzheimer hastalığı nedir, Alzheimer hastalığı belirtileri, Alzheimer belirtileri, Alzheimer hastalığına iyi gelen ilaçlar, Alzheimer için bitkisel ilaçlar

Günlük hayatımızda hepimizin unuttuğu bir şeyler elbette vardır. Fakat bu unutkanlıkları alışkanlık haline getiriyorsanız ve sürekli ne yaptığınızı veya yapacağınızı unutuyorsanız eğer sizde de Alzheimer hastalığı başlangıcı söz konusu olabilir. Günümüzün en tehlikeli hastalığından bir tanesi olarak adı geçen Alzheimer daha çok 65 yaş üzeri insanlarda görülmektedir. Hem erkek hemde bayanlarda görülen bu hastalık 80 yaş üzeri her 2 insandan birinde görülmektedir. Tıp dünyası ne kadar gelişmiş olsa da Alzheimer hastalığına hala bir çözüm bulunmuş değildir.

Alzheimer hastalığında erken teşhis oldukça önemlidir. Sizde kendinizde aşağıdaki belirtileri görüyorsanız eğer hemen bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz. Alzheimer hastalığının en büyük belirtisi günlük hayatınızı etkileyecek kadar unutkanlık, gündelik işleri yapamama, yapacağınız şeyleri unutma gibi belirtileri görülmektedir. daha ileri seviye Alzheimer hastalarında ise kelimeleri toparlayamama, bilinen yolları hatırlayamayıp başka yollardan gitmeyi tercih etme ve çok basit konularda bile kararsız kalıp ne yapacağını bilememe Alzheimer hastalığının en önemli belirtilerinden bir taneleridir.

 

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir