Ardıç Yağının Faydaları Nelerdir

Ardıç Yağının Faydaları Nelerdir, ardıç yağı nerede bulunur, ardıç yağı nelere iyi gelir, ardıç yağı hangi hastalıklara iyi gelir, ardıç yağı tedavisi, ardıç yağı kullanım şekli

Gündelik olarak hayatımızda pek yer almayan Ardıç aslında kendisi bile tamamen bir şifa kaynağı olup çoğu hastalıklara karşı iyi bir antibiyotik olarak görülmektedir. Ardıç yağı ise ardıçtan daha da faydalı ve daha etkili bir bitkisel ürün olarak hayatımızda yer almaktadır. Oldukça zor elde edilen Ardıç yağı her eczanede bulunmaktadır. Oldukça pahalı olan bu bitkisel ürünün kullanım şekli ise 2 – 3 damla Ardıç yağını bir fincan su dolu bardağın içerisine damlatılır. Daha sonra iyice karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Karıştırdıktan sonra hiç beklemeden hemen kullanmalısınız.

Ardıç yağı hangi hastalıklara iyi gelir sorusunun cevabı ise oldukça uzundur. Fakat sizler için en önemli olanları ise öncelikle idrar sökücü olup böbrek hastalığı olanlara iyi gelir, Boğaz ağrısına ve mide ağrısına da oldukça faydalı olan ardıç yağı bunlardan başka kandaki şeker miktarını düşürdüğü gibi deri üzerine sürüldüğü takdirde deri hastalıklarına da son derece etkisi bulunmaktadır.

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir