Başbakan Yıldırım Almanya’da konuşuyor!

Resmi temaslarda bulunmak üzere Almanya’da olan ve Oberhausen’de Türk vatandaşlara hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, “Türkiye Cumhuriyeti kimlik ve pasaportlarınızı gururla taşımanızı istiyorum” dedi.

Başbakan Yıldırım, gurbetçilere peş peşe müjdeleri de sıraladı: “Artık Türkiye’de telefonlarınızı kullanabileceksiniz. Artık alınan mahkeme kararları da Türkiye’de geçerli olacak bu çile de sona erecek. Türkiye’de okumak isteyenlere özel kontenjan…”

Resmi temaslarda bulunmak üzere Almanya’ya gelen başbakan Binali Yıldırım, burada yaşayan Türklere hitap etti. “Sizin arkanızda Türkiye var kendinizi asla yalnız hissetmeyin” diyen Başbakan Binali Yıldırım gurbetçilere müjdelerini peş peşe sıraladı. Başbakan Yıldırım, “Bundan sonra Türkiye’de telefonlarınızı kullanabileceksiniz. Artık alınan mahkeme kararları Türkiye’de de geçerli olacak, bu çile de sona erecek. Türkiye’de yükseköğrenim görmek isteyen gençlerimize yönelik özel, size has kontenjanlar oluşturacağız. Üniversitelerde Türk diasporası araştırma enstitüsü kuracağız.Yabancı düşmanlığı ile etkin mücadele edeceğiz ” dedi.

SİZLERİN ARKASINDA BAŞBAKANINIZ, CUMHURBAŞKANINIZ VAR

Başbakan Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle:

” Sizlerin arkasında Başbakanınız Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanınız Recep Tayyip Erdoğan, sizin arkanızda Türkiye Cumhuriyeti var. Kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz. Zor şartlarda çalışarak, didinerek kazançlarınızı Türkiye’nin kalkınması, ilerlemesi, büyümesi için büyük bir kaynağa dönüştürdünüz. Sizin hakkınız ödenmez.

2002 yılında Türkiye AK Parti iktidarıyla tanıştı. AK Parti iktidarı çok büyük atılımlara imza attı. Bu atılımların gerçekleştirilmesinde şüphesiz sizlerin büyük desteği ve katkısı var.Bir yandan ülkemizi kalkındırırken bir yandan da sizlerin beklentilerini, taleplerini gözardı etmedik. Pasaport harçları çok yüksekti, indirin dediniz, indirdik mi? Dövizle askerlik bedelini 6 kat indirdik mi? Mavi kart sahibi gençlerimizin Türkiye’deki devlet dairelerinde çalışmasının yolunu açtık mı? Sizlerin de doğum yardımı, çeyiz, konut hesaplarından faydalanmasını sağladık mı? Türkiye’ye getirdiğiniz arabalarınızın 2 yıl süreyle Türkiye’de kalmasının önünü açtık mı? Artık Türkiye’de telefonlarınızı da rahatça kullanabileceksiniz.

MAHKEME ÇİLESİ SONA ERECEK

Almancayı Almanlar’dan daha iyi öğreneceksiniz. Türkçeyi de aynı şekilde muhafaza edeceksiniz. Yurtdışından Türkiye’ye gelen öğrencilerimizin üniversite katkı paylarını artık biz ödüyoruz. Yapacaklarımız daha çok var. Burada mahkeme oluyor, aranızda anlaşmazlıklar oluyor. Alınan mahkeme kararlarının Türkiye’de geçerli olmasında engeller var. Bu mahkemeyi kazandığınız halde bir türlü sonu gelmeyen tekrar belirsiz bir yola giriyorsunuz. İşte bunu da ortadan kaldırıyoruz. Artık alınan mahkeme kararları da Türkiye’de geçerli olacak bu çile de sona erecek.

TÜRKİYE’DE OKUMAK İSTEYENLERE ÖZEL KONTENJAN

Türkiye’de yükseköğrenim görmek isteyen gençlerimize yönelik özel, size has kontenjanlar oluşturacağız. Üniversitelerde Türk diasporası araştırma enstitüsü kuracağız. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız Türkçeyi ana dili gibi konuşan gazeteciler olarak yetişecekler, ayrıca yaşadıkları ülkenin dilini de en az onlar kadar güzel konuşan gençlerimiz yetişecek.Yabancı düşmanlığı ile etkin mücadele edeceğiz. AK Parti’nin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Çok yüksek özgüvene sahip olmanızı özellikle istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin pasaportunu taşıyan sizlerin bu kimliklerinizi gururla taşımanızı istiyorum. Siz kahraman bir ecdadın torunlarısınız. Siz tarihe yön veren ülkenin evlatlarısınız.

ALMANYA’DA SEÇİM 27 MART’TA

16 Nisan’da Türkiye halkoylaması var. Yurtdışında 3 milyona yakın seçmen oy kullanacak. Seçim buralarda 27 Mart’ta başlayıp 9 Nisan’da sona erecek.15 Temmuz akşamı asker kılığına girmiş alçak FETÖ mensupları Türkiye’de darbe yapmak istediler. Cumhurbaşkanımız dik durdu, alçaklara, darbecilere geçit yok, dedi. Milleti meydanlara davet etti. Hükümetimiz dik durdu. Vatandaşlarımız darbecilere darbeyi vurdu.Milletimiz tanklara, toplara, bombalara göğsünü siper etti. Bu alçak darbe girişimini püskürttü. 250 kardeşimiz kahramanca, yiğitçe şehit oldular. Sizler burada haberleri duyduğunuz an dua ettiniz, destek verdiniz.Biz de dik durduk. Sizin emanetinize sahip çıktık. Ne bir karış toprağımızı ne de ay yıldızlı bayrağımızı bu hain FETÖ’ye çiğnetmedik.

TÜRKİYE PARMAK SALLAMAYLA KORKUTULACAK BİR ÜLKE DEĞİLDİR

Türkiye parmak sallamayla korkutulacak bir ülke değildir.O gece birileri hayal kırıklığı yaşadı. Siz onların kim olduğunu iyi bilirsiniz. Siz 15 Temmuz akşamında bazı dost bildiklerimizin Türkiye’deki demokrasi, insan haklarına, Avrupa değerlerine daha fazla sahip çıkmalarını beklerdik. Ne yaptılar? Yarım ağız açıklama yaptılar. Burada şunu ifade etmek istiyorum. Bu milleti hiç kimse dize getiremez. İşte burada bunun ispatı var. On binler burada ay yıldızlı bayrağıyla burada. Bu bayrak inmez, vatan bölünmez diyor…

Fırat Kalkanı Harekatı’nda adımlarımızı kararlılıkla atıyoruz. Terörü de, terör destekçilerini de, teröre göz kırpanları da, teröre yataklık yapanları da Türkiye olarak rahatsız etmeye sonuna kadar devam edeceğiz. Öyle Türkiye’ye ders verilmeye kalkılan günler geride kaldı. Türkiye parmak sallamayla korkutulacak bir ülke değildir. Terörün yanında olmaya devam edenler bilsinler ki o terör bir gün gelecek kendisini koruyanları da yatacak. Beslediği yılanlar bir gün onları da sokacak. Ama Türkiye’nin yanında olurlarsa kendileri kazanacak, milletleri kazanacak.

Yenikapı’da CHP, MHP olarak bir araya geldik. Birlikte çalışmaya karar verdik. Ne yazık ki bazıları bir süre sonra bu ruhu taşıyamadı ve Yenikapı ruhu terk edildi. Mağduriyet diyerek yeniden FETÖ’nün dilini kullanmaya, mağduriyet bahanesiyle FETÖ’yü yeniden savunanlar oldu. Ancak MHP bir kez daha milli duruş sergileyerek Yenikapı ruhuna sımsıkı sarıldı. Sayın Bahçeli Türkiye’nin önündeki tehdidi gördü ve ülkenin beka sorunu olduğunu gördü FETÖ ve arkasındaki şer güçleri gördü. Bir araya geldik, konuştuk. Türkiye’de bir daha böyle bir tehdidin yaşanmaması için mutabakata vardık. Bu köklü çözüm sizlerin sandığa giderek onaylayacağınız anayasa değişikliğidir.

Yorum Yap

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir