Böbrek Taşı Düşürmeye Yardımcı Bitkiler

Böbrek Taşı Düşürmeye Yardımcı Bitkiler, böbrek taşı nasıl düşer, böbrek taşı düşürme, böbrek taşı düşürme yöntemleri, böbrek taşı düşürmeye yardımcı ilaçlar, bitkisel ilaçlarla böbrek taşı düşür

Bay bayan fark etmeksizin herkesin yakalanabileceği bir hastalık olan böbrek taşları insan sağlığını pek etkilemese de böbrek sağlığınız için son derece tehlikeli bir taştır. İdrarda çözünemediği için dışarı atılamayan maddelerin toplanması sonucu oluşan böbrek taşı oluşumunda en büyük sorun günlük yeteri miktarda sıvı tüketimi olmamasından dolayı kaynaklanmaktadır. 50 yaş ve üzeri herkesi tetikleyen böbrek taşı için son derece dikkatli olmalıyız.

Böbrek taşı nasıl düşer sorusuna cevap olarak ise genel olarak bilinen bira içersen düşer bilgisi tamamen doğru değildir. Bira sindirim sistemini ve böbrekleri çalıştırarak daha çok tuvalete gitme ihtiyacı hissettirir fakat böbrek taşını düşürme etkisi o kadar yüksek değildir. Bira yerine 3-4 adet lahana ile kerevizi bir su bardağına koyulur. İçi tamamen su dolu olan bardak karıştırılır. Her akşam yatmadan önce bir bardak bu şekilde yapılmış bitkisel ilaç tüketilir. Diğer bir yöntem ise 100gr mısır püskülü 1 litre suyun içerisine koyarak kaynatılır. Kaynayan su süzülerek günde 2 defa yemeğin ardından içilir. Düzenli bir çalışma ile 3 hafta sonrasında böbrek taşı düşürmeye oldukça etkilidir.

 

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir