Çocuklarda Grip ve Önlemleri

Çocuklarda Grip ve Önlemleri, çocuklarda grip, çocuklar gripten nasıl korunur, çocuklara grip aşısı, gripten korunma yolları, gripten korunma yolları, gripten korunma ilaçları, grip nasıl geçer

Kış aylarında kendilerine dikkat etmeyen çocuklarımız oldukça sık hasta, grip olabilirler. Bunlardan korunmak için ailelere oldukça fazla söz düşmektedir. Her hafta taze meyve olarak onlardan C vitaminini eksik tutmamalısınız. C vitamini vücudu dinç tutar ve ve hastalıklara karşı daha dirençli bir bünye oluşturur. Oldukça bulaşıcı bir hastalık olan grip ate, öksürme ve baş ağrısı gibi bir çok belirtisi bulunmaktadır. Grip olan bireylerden son derece uzak durmalı ve çok dikkat etmeliyiz.

Grip olan çocuklar kendilerine dikkat etmemektedirler. Aileler olarak son derece dikkatli olmalı ve oğlumuzun sağlığını tehlikeye atmamalısınız. Uzun süreli grip olan çocuklar bunu zatürreye çevirebilir zatürre de son derece tehlikeli bir hastalıktır. Çocuklarda grip olmalarını önlemek için düzenli olarak C vitamini içeren mandalina, portakal, greyfurt gibi meyveleri yemeliyiz. Yada her sene olduğu gibi 10+ yaşındaki çocuklarımıza grip aşısı yaptırarak bir çeşit önlemler alabiliriz.

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir