Google Android One fiyatı özellikleri

Google Android One fiyatı özellikleri hakkında haber… Ucuz Android telefon geliyor
İnternet arama devi Google’ın uygun fiyatlı Android’li cepleri gelişmekte olan piyasalara ulaştırma projesi Android One Türkiye’de start aldı.

‘Android One Programı’nın Türkiye’deki ilk telefonu General Mobile 4G, Türkiye’de 15 Mayıs’ta satışa sunuluyor.
Android One programı kapsamında üretilen telefonlar, kullanıcıya Android işletim sisteminin en güncel versiyonu ile en yeni özellik, uygulama ve güncellemelerin rahatlıkla yüklenebileceği bir şekilde sunuluyor. Android One programı kapsamında geliştirilen telefonlar hızlı işlemci, geniş ekran, yüksek çözünürlüklü ön ve arka kameralar gibi özelliklere sahip.
Google Android One Ürün Grubu Başkan Yardımcısı Caesar Sengupta, günümüzde neredeyse ‘süper bilgisayar’ özelliklerine sahip akıllı cihazları cebimizde taşıdığımızı belirterek, “Bu heyecan verici. Dünyada yaklaşık 1.75 milyar kişi akıllı telefon kullanıyor ancak daha gidilecek yolumuz var” dedi.
Potansiyel var
Bugün 3 milyar kişinin internete eriştiğini dile getiren Sengupta, “Bu büyümenin itici gücü ise akıllı telefonlar. Akıllı telefonların pazardaki payının yüzde 40’ın üzerinde olduğu Türkiye, bu alanda büyük bir potansiyele sahip. 2017’de akıllı telefonların pazar payının yüzde 70 olması bekleniyor” diye konuştu. Sengupta, Android One cep telefonlarının Avrupa’da ilk olarak Türkiye’de piyasaya sunulduğunu da vurguladı.
General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü de, Google mühendislerinin de General Mobile 4G’nin hızını, performansını ve kalitesini onayladığını söyledi. Gölcü, “Google Android işletim sisteminin en güncel versiyonu Lollipop 5.1.1.’i ilk kez General Mobile 4G ile Türkiye’de kullanıcılara sunacağız. Android Lollipop 5.1.1 General Mobile 4G Birçok deneyimi ve yeniliği getirecek” dedi.

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir