HDP li vekil den kışkırtıcı sözler

HDP li vekil den kışkırtıcı sözler…. HDP’li vekil Abdullah Zeydan: PKK sizi tükürüğüyle boğar
PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarının Türk jetleri tarafından vurulmasına HDP’li vekil Abdullah Zeydan’dan skandal bir açıklama geldi.

24 Temmuz gecesi başlatılan IŞİD bombardımanı sonrası PKK’yı hedef alan ve merkez olan Kandil’e de bomba bırakılan bir operasyon süreci başlamıştı.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde Kuzey Irak’taki kampların bombalanmasını protesto eden bir grubun içerisinde bulunan ve konuşma yapan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan skandal açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklama:

PKK SİZİ TÜKÜRÜĞÜYLE BOĞAR

“PKK, Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir. Eğer PKK Türkiye’yi güller bahçesine çevirmek istemeseydi, PKK’nın öyle bir gücü var ki, sizi tükürüğüyle boğar.

ATEŞLE OYNUYORSUNUZ

Ateşle oyunuyorsunuz, bu anlaşılmaz tekçi, zihniyetçi iktidar hırsından vazgeçin Türkiye’de Sayın Abdullah Öcal’ın ve Kürt halk hareketinin sayesinde üç yıldır duran bir kardeş kanı var, kardeş kanının tekrardan dökülmesini isteyen AKP zihniyetine ve Erdoğan’nın tekçi zihniyetine Kürt halkı elbette karşı çıkacaktır”

“AK PARTİ VE ERDOĞAN ÇÖZÜM SÜRECİNİ BİTİRDİ” VURGUSU

Zeydan, Abdullah Öcalan’ın 3 yıl önce bir mektupla başlattığı barış ve çözüm sürecinin pravakasyonlarla bitirilmeye çalışıldığını söyledi. Kürt halkının birlikteliğini ve Türkiye demokrasi göçlerinin birlikteliğini hazmedemeyen Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 gün önce medya savunma alanlarını bombalayarak çözüm sürecini bitirdiğini öne sürerek şöyle konuştu:

SİZE SAVAŞ YAPTIRMAYACAĞIZ

“Kürt halkının onurlu evlatları, IŞİD gibi vahşi terör örgütüne savaşırken adeta bunun intikamını alırcasına AKP hükümeti PKK’yı ve gerillayı bombalamıştır. PKK’nin YPG’nin IŞİD’e verdiği zarar AKP hükümetinin zoruna gitmiştir. Kuzey Kürdistan’dan ve Türkiye’nin her yerinden bir kez daha haykırıyoruz size savaş yaptırmayacağız. Sizin savaş üzerinde yürüttüğünüz bu konsepti bundan önceki provokasyonlarınız bu halk nasıl boşa çıkarmışsa bundan sonrada bu halk sizin bu savaştaki ısrarınızı boşa çıkaracaktır. 7 Haziran da Türkiye demokrasi göçlerinin göstermiş olduğu iradeyi kabullenemiyorsunuz.” – milliyet

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir