HTC One M9 Özellikleri ve Fiyatı

HTC One M8 gerçekten muhteşem bir cihazdı. Antu testlerinde her zaman sıralamadaydı. Bu resinin M9 uyla karşımızda şimdi HTC… Konuyla ilgili inceleme…

htc one m9 2

Öne çıkan teknik özellikler:

Qualcomm Snapdragon 810 64Bit 8 Çekirdek CPU (4x 1,5GHz Cortex A53 + 4x 2GHz Cortex A57)
Adreno 430CPU
3GB RAM, 32GB dahili depolama + MicroSD kart yuvası
5″ 1080P Super LCD 3 Ekran + Gorilla Glass 4
20.7MP F2.2 Çift Tonlu Led Flaşlı Arka Kamera + 4 UltraPiksek Ön Kamera
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac , Bluetooth 4.1, apt-X, GPS, Glonass, NFC
Stereo FM Radyo
MHL 3.0 kablolu TV Çıkışı ve kablosuz görüntü aktarımı
2840mAh değiştirilemeyen batarya
Hızlı şarj 2.0 ile 30 dakikada %60 doluluk oranı
144.6×69.7×9.6 mm / 157gram

htc on m9 3

İnceleme metni: Snapdragon 810, 3GB bellek, 20MP arka, 4 Ultrapiksel ön kamera, Dolby surround destekli boomsound hoparlörler, çift renkli metal gövde M9’un M8 üzerine koydukları olarak sıralanabilir. M8 ile oldukça fazla benzeyen tasarım farklı renkteki çerçeveler, sert köşe hatları, nispeten daralan ve kısalan yapıyla farklılaşıyor. Özetle M8 güzel görünen bir telefondu, M9 da bu mirasın üzerine ufak eklemeler yaparak yine güzel görünen bir telefon olmuş. Tabi bir kaç gram hafiflerken M8’e göre biraz daha kalın bir yapısı olduğunu da atlamamak gerekli.

Güç butonunun bu sefer ses butonları altında sağda konumlandırıldığı telefonda, ses butonları ile güç butonunun karıştırılmaması adına güç butonu üzerinde dokulu yapı kullanılmış. SD kart takabildiğimiz telefonda 32GB da dahili depolama bulunuyor.

Sim kart yuvası da aynı SD kart gibi yekpare gövde üzerinde sürgülü bir yapıyla karşımıza çıkıyor. M9’daki büyük Sim kart yuvası kapağı burada yerini SD kart ile benzer boyutlardaki bir yapıya bırakmış.

Ses ve usb portu kasa altında konumlandırılmış fakat ses portunun beyaz iç rengi bana pek hoş görünmedi. Sanırım ses portu renginin, kasayı arka üst ve alt kısımdan bölen anten çizgileri ile uyum içinde olması amaçlanmış.

Ses çıkış kalitesinde dolby iyileştirmesi olumlu sonuçlar veriyor. Özellikle kulakiçi kulaklıklarla dolby aktif edildiğinde değişen ekolayzır ayarları sayesinde arka planda kalan sesler daha net duyulabiliyor.

Ses seviyesinni de bir miktar yükseldiği söylenebilir. Kutu içeriğinde yer alan HTC kulak içi kulaklıklar iyi bas performansına sahipler. Özelikler pop kültürü ve dans müziklerinden hoşlananlar bu kulaklıkları değiştirme ihtiyacı duymayacaklardır.

HTC’nin standart müzik çalarının da kullanımı kolay ve pratik bir yapı sunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle FM radyonun da unutulmaması, ülkemizdeki bir çok telefon tutkununun ilgisini çekecektir diye düşünüyorum. Boomsund hoparlörler ise M8’e nazaran bir miktar daha yüksek ses seviyesine ve bas iyileştirmesine sahipler. Her zamanki gibi bir cep telefonunundan elde edilecek en yüksek ses deneyimini sunuyorlar. Açıkçası boomsound hoparlörlerden sonra HTC telefonlar yanında harici bir bluetooth hoparlör kullanma ihtiyacım kalmadı. (Donanım haber)

Gerisini Videodan izleyelim…

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir