Konut alımına devlet desteği nasıl olacak?

Başbakan Davutoğlu Konut alacaklara devlet desteğinin olacağını belirtmesinin ardından gözler bu işin nasıl yapılacağına çevrildi. Haber güzel olmasına güzel. Konut alacakların bu destekten faydalanmak için neler yapmaları gerektiği merak konusu…

Davutoğlu konuşmasında konut alacaklara devlet desteği oranını %15 olarak açıkladı. Bu yardımın kademeli olacağını belirtirken şöyle konuştu:”Birisi derse ki ben dördüncü yılda, üçüncü yılda evi almak istiyorum, 4 ve 3. yıllar için kademelendirilmiş bir teşvik uygulaması olacak. 5 yıl için yüzde 15 ise, diyelim ki 4 yıl için yüzde 12, 3 yıl için yüzde 10 gibi kademelendirilmiş bir şekilde düzenleme getireceğiz” dedi.

Davutoğlu; “Bir yandan dinamik bir nüfusumuz var. Yeni evlilikleri ama iş sahibi evlilikleri teşvik etmek istiyoruz. Şu anda nüfus dinamik olsun, arz artsın, çok üretilsin istiyoruz. Bu da yeni ev alacaklar için teşvik sağlamakla olur. Konut sahibi olmak talebi artırıcı bir etki yapacak. İlk evde olacak. İkinci ve üçüncü evde değil. Bu da yeni evlilerle ilgili olacağından, evlilikleri teşvik etmek ve evlilikle ilgili sorunlara destek vermiş olacağız. Bu talep artışı, inşaat sektörünü de rahatlatacak” diye konuştu.

Dizimex sitesi olarak konut alıp bu yardımdan faydalanmak isteyenlerin meraklarını gidermek için konu netleştikçe sitemizde yayınlayacağız.

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir