Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir, Maydanoz suyunun faydaları, Maydanoz nelere iyi gelir, Maydanoz suyu nelere iyi gelir, Maydanoz suyu faydaları, Maydanoz suyu nasıl yapılır, Maydanoz suyu yapımı, Maydanoz suyu nasıl yapılır

Kış aylarının en önemli besin kaynağından bir tanesi olan maydanoz sebzesini ülkemizde genel olarak pek fazla tüketmemekteyiz. Fakat maydanoz saydıkça bitiremediğimiz kadar çok faydaları bulunmaktadır. Hemen hemen her şeye iyi gelen maydanoz tek başına yemek oldukça zordur. Bu yüzden akşamları yemekten sonra bir bardak maydanoz suyu yapıp içersek hem daha sağlıklı oluruz hemde kış aylarında grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanma şansımız azalır.

Maydanoz Suyu nasıl yapılır? Sorusunun cevabına gelirsek eğer manavdan almış olduğumuz 6-7 dal maydanozu ayırıyoruz. Daha sonra ocağa koyduğumuz suyu kaynayana kadar bekliyoruz. Kaynayan suyun içerisine ayırmış olduğumuz 6-7 dal maydanozu atıyoruz ve 10 dakika kadar bekletiyoruz. Daha sonra kaynamış suyun içerisindeki maydanozları çıkarıyoruz. Hazırlamış olduğumuz maydanoz duyunu biraz soğuması için kenara koyup bekletiyoruz. Daha sonra içmek için hazır olan maydanoz suyunun içerisine bir kaşık bal koyarak tatlandırabilir ve limon sıkarak daha güzel ve değişik tatlar elde edebiliriz.

 

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir