Mersindeki yangında son durum

Mersin’deki Orman Yangınında Mezarlık Büyük Zarar Gördü… Mersin’in Gülnar ilçesinde kızılçam ormanında çıkan yangında şimdiye kadar 250 hektar alan zarar gördü. Bölgede bulunan mezarlıkta da büyük hasar oluştu.

Mersin’in Gülnar ilçesinde inşaat çalışması devam eden Akkuyu Nükleer Santrali’nin yakınındaki kızılçam ormanında sabah saatlerinde çıkan ve hızla büyüyen yangın nedeniyle 200 kişinin yaşadığı Koçaşlı Mahallesi boşaltıldı. Bölgede bulunan manlen Tuğba Özay vatandaşlara yangına karşı birlikte mücadele etme çağrısı yaptı. Öte yandan bölgede bulunan mezarlık da zarar gördü.

Sabah saat 08.00 sıralarında Gülnar İlçesi’ne bağlı Büyükeceli ve Koçaşlı mahalleleri arasındaki ormanlık alanda, belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

mersin-deki-orman-yangininda-buyuk-zarar-7521428_4952_m

250 HEKTAR ALAN ZARAR GÖRDÜ

Gülnar İlçesi’nde inşaat çalışması devam eden Akkuyu Nükleer Santrali’nin yakınındaki kızılçam ormanında sabah başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle ilerlemeye devam etmesi üzerine bölgeye takviye ekipler sevk edildi. 7 hava aracı, 40 arazöz, 20 su ikmal tankı, 4 dozer ve 200’ün üzerinde yangın söndürme personeliyle müdahale edilen yangın, bazı noktalarda kısmen kontrol altına alındı. Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin de destek verdiği söndürme çalışmaları devam ederken, şu ana kadar 250 hektarlık alanın yangından zarar gördüğü bildirildi.

Alevlerin tehdit ettiği 200 nüfuslu Koçaşlı Mahallesi, güvenlik amacıyla boşaltıldı.

ÜNLÜ MANKEN TUĞBA ÖZAY’DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

mersin-deki-orman-yangininda-mezarlik-buyuk-7521428_4247_m

Yangın nedeniyle bölgede büyük panik yaşanırken olay yerinde bulunan ünlü manken Tuğba Özay jandarma aracından vatandaşlara seslendi. Özay vatandaşlara yolu kapatmamaları çağrısı yaparken “yangına karşı birlikte mücadele edelim” dedi. O anları gazeteci Burhan Akdağ cep telefonu ile saniye saniye görüntüledi.

MEZARLIK YANDI

İlçeye bağlı Kocaşlı ile Büyükeceli mahalleleri arasındaki bölümde çıkan yangında Kocaşlı Mahallesi’ndeki mezarlık da büyük zarar gördü.

mersin-deki-orman-yangininda-buyuk-zarar-7521428_3275_m

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir