Öykü Serter Kimdir? hayatı, biyografisi

Ülkemizin en başarılı sunucularından olan Öykü Serter, 25.02.1975 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ankara’da yaşamını sürdüren Öykü Serter, eğitimini de burada tamamlamıştır. Lisans eğitimi alarak başarılı bir şekilde tamamlayan Serter, bu eğitimlerinin ardından sinema, televizyon alanına yönelerek bu yönde kariyerine başladı.

1.64 boyunda olan ve gerek fiziği gerekse de güzelliği ile ekranların en sevilen isimlerinden birisi olan Öykü Serter, ekranlarda en popüler olan pek çok yarışmada etkili isimlerden olmuştur. Bu sayede en çok tercih edilen sunucular arasına girmeyi başaran ve özellikle moda, şarkı yarışmalarında aranan isim olan Öykü Serter, tüm bu özelliklerinin yanında oldukça aktif bir sporcu kimliği de vardır. Düzgün fiziğini borçlu olduğu spordan hiçbir zaman vazgeçmeyen ünlü sunucu, yüzme sporu ile yakından ilgilenmektedir. Evinde özel bir madalya bölümü bulunan Öykü Serter’in 800’ü aşkın madalyası bulunmaktadır. Üstelik bu madalyaların 250’ye yakını altındır.

Her ne kadar bu alanda çok başarılı olsa da hayallerini gerçekleştirmek için radyo ve televizyondan vazgeçmeyen Öykü Serter, ilk deneyimini Capital Radyo’da başlamıştır. Metin yazma konusunda çok başarılı olduğu için kısa süre içerisinde DJ’likte dikkat çeken isimlerden olmayı başaran sunucu, kısa süre içerisinde ülkemizdeki en iyi radyolarda çalışma fırsatı bulmuştur. Bu gelişmelerin ardından ilk televizyon projesi Cine 5’te yayınlanan 5’te 5 olmuştur. Bu sayede Öykü Serter, televizyondaki müthiş kariyerini de başlatmıştır.

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir