Sarımsak Çayının Faydaları

Sarımsak Çayının faydaları, sarımsağın faydaları, sarımsak çayı nasıl yapılır, sarımsak faydaları, sarımsağın faydaları, sarımsak çayı neyden yapılır, sarımsak çayı neyden yapılır, sarımsak çayı yapılışı

Sarımsak kokusu genellikle hiç kimsenin sevmediği oldukça kötü kokusu olan bir sebzedir. Yedikten sonra kötü kokması sizi ve çevrenizi rahatsız etmesinden dolayı genellikle sarımsak yemeyi pek tercih etmiyoruz. Fakat bizim tercih etmediğimiz be oldukça kötü kokan bu sarımsağın bir çok yararı bulunmaktadır. Doktorların ve uzmanların doğal bir antibiyotik olarak söyledikleri sarımsağı ve sarımsak çayını bol bol olmasa da haftada bir olarak tüketirsek alerjilere karşı direncimizi arttırır ve daha sağlıklı olmamızı sağlar.

Sarımsak çayı nasıl yapılır sorusuna gelirsek ise yapımı oldukça basit olan bu çay çeşidini evken kendiniz bile yapabilir ve tüketebilirsiniz. Öncelikle bir bardak su ile 2 diş sarımsağı beraber kaynatıyoruz. Su kaynar kaynamaz ocaktan alarak biraz ılık olması için kısa bir süre kenarda bekletiyoruz. İçeceğimiz kıvama gelene kadar. Daha sonra çayımızı tatlandırmak için içerisine bal ve limon koyarak kendi içebileceğimiz bir  kıvama getiriyoruz. Kaynar suya kesinlikle bal koymayın aksi takdirde istediğiniz sarımsak çayı faydalarını alamazsınız.

 

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir