Survivor Acun’a kaça patlıyor…

Aslında hepimizin merak ettiği soru. Survivor Acun’a kaça patlıyor? Acun TV nin sınır tanımaz çocuğu. Her yaptığı mutlaka tutuyor. Tabi bunun bir bedeli var.

Acun Ilıcalı, TV 8 ekranlarında izlenme rekorları kıran Survivor All Star’ın kendisine maliyeti hakkındaki soruya, “16-17 milyon dolar civarında” yanıtını verdi.

SURVIVOR AL STAR’IN MALİYETİ

Ilıcalı’ya 80 bölümlük ‘Survivor All Star’ın toplam maliyetini sordum, yanıtı şu oldu: “16-17 milyon dolar civarında.”

Acun Ilıcalı TV8’i 70 milyon dolara aldığına göre kanal fiyatının dörtte biri fiyatına dört aylık bir yarışma; müthiş para…

‘Survivor All Star’ın bir bölümü için ortalama 212 bin 500 dolar harcayan TV8’in günün sonunda benim gibi bu işten kârlı çıkıp çıkmayacağını merak edenler olabilir.

‘Survivor All Star’ iki günde bir ‘ödül yarışması’nın yapıldığı bir arena. Bazen sucuk, bazen döner, bazen tavuk, bazen pizza kazanıyor yarışmacılar… Her ödül oyununun yiyeceği için firmaların TV8’e ödediği para 130-150 bin TL arasında… Firmalar, bu yolla reklamın ‘marjinal faydası’nı keşfetmiş olacak ki, sezon sonuna kadar bu kuşak kapalı.

380 KİŞİ ÇALIŞIYOR

“Dört aylık bir yarışmanın maliyeti 17 milyon dolar olur mu?” diyenler çıkabilir. Hem onları aydınlatmak, hem de kamuoyunu bilgilendirmek için birkaç gider kalemini sıralamakta fayda var. Acun Medya, her sezon için 1 milyon dolara yakın telif bedeli ödüyor. ‘Survivor All Star’ için Dominik’teki Acun Medya personelinin sayısı 110… Oyunlardan sorumlu 70 kişilik Arjantinli bir ekip var… 200 civarında da Dominikli çalışıyor ‘Survivor All Star’ için… 380 kişinin maaşı, ulaşım, yiyecek ve konaklama giderinin üstüne ‘büyük ödül’ var.

Acun Medya ayrıca ‘Survivor’a götürdüğü ünlülere, Türkiye’deki kazançları kadar haftalık veriyor. ‘Survivor All Star’daki ‘Gönüllüler’ de kendi çaplarında ünlü oldukları için bu kez onlar da nasipleniyor bu ödemeden… Bütün bunları alt alta koyduğunuzda ciddi bir maliyet çıkıyor karşınıza…

TURABİ TOPUN AĞZINDA

Dünyadaki ‘Survivor’ları iyi analiz ettiğini, sezona kavgayla başlayan yarışmaların baştan iyi reyting aldığını, ama zamanla reytinglerinin düşüşe geçtiğini vurgulayan Acun Ilıcalı, şöyle dedi: “Bizim ‘Survivor’ımız kadın futbolu gibi oldu. Kavgaya değil, başarıya odaklı bir seyircimiz var. Yarışmacının çıktığı oyunu başarıp başaramadığına bakıyorlar.”

Bu açıklamanın üstüne bayrak yarışında Hakan’ın omuzuna bastığı için oyunlardan diskalifiye ettiği Turabi, benzer bir hareket daha yaparsa tavrının ne olacağını sorduğum Ilıcalı, bakın ne dedi: “Programın temizliği açısından bundan böyle yapacağı ilk hareketten sonra ihraç edeceğim Turabi’yi…”

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir