Ters mucize 37 yıl sürdü

Dünyaya geldiğinde kalbi ile bazı organları ters tarafta olan ve yaşamasına “mucize” gözüyle bakılan Demet Ercan, 37 yaşında hayatını kaybetti. Ercan’ın ölümü sevenlerini gözyaşına boğdu.

Sol tarafta olması gereken kalp ile bazı organları sağ tarafta bulunan Demet Ercan, 37 yaşında hayata gözlerini yumdu. Tıp tarihinde ender görülen vakalardan biri olan Ercan’ın ölümü sevenlerini gözyaşına boğdu. Demet Ercan, 37 yıl önce, Dilek Güneri ve Şefik Ercan çiftinin kızları olarak dünyaya geldi. Minik Demet’in doğduğunda sol tarafta olması gereken kalp ve bazı organlarının sağ tarafta olduğu belirlendi. Bu nedenle kalp rahatsızlığı olduğu saptandı. Tıp tarihinde ender görülen vakalardan biri olan minik Demet için doktorlar çok umutlu konuşmadı. Yaşamasına mucize gözüyle bakılan Demet Ercan, 1992 yılına kadar ABD’de iki kez açık kalp ameliyatı geçirdi. Mucizevi bir şekilde hayata tutunan Demet Ercan, Şişli Terraki Vakfı Okulları’nı bitirip Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Bölümü okudu. Mezun olduktan sonra eğitimine ABD’de devam eden Demet Ercan, Türkiye’de özel bir şirkette pazarlama müdürü olarak çalışıyordu. 37 yaşına gelen Ercan, 3 gün önce nefes darlığı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Arkadaşlarının yanında iken duran kalbi doktorların müdahalesiyle tekrar çalıştırıldı.

DOĞUM GÜNÜNE 15 GÜN KALA…

Yoğum bakım ünitesine kaldırılan Ercan, 3 saat daha hayata tutunabildi. Doktorların mucize dediği Demet Ercan’ın 37 yıllık yaşam mücadelesi doğum gününe 15 gün kala İstanbul’da son buldu. Demet Ercan için önceki gün Levent Afet Yolal Camisi’nde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Törene Ercan’ın ailesi ve sevenleri katıldı.

ESKİ EŞİ YIKILDI

Ercan’ın 1 yıl önce boşandığı eşi Arda Esen, eski eşinin tabutu başında uzun süre gözyaşı döktü. Cenaze namazının kılınmasının ardından Ercan için helallik alındı. Demet Ercan’ın cenazesi dualar eşliğinde Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi. Arkadaşları, Demet’in rahatsızlığının görüldüğü kişilerin 30 yaşını aşamadığını belirterek, “Ama Demet’e çok iyi bakıldı. Ayrıca o çok çılgın, hayat dolu ve çalışkandı. Hastalığından söz edilmesini, ona sırf bu yüzden ayrıcalık tanınmasını da istemezdi. Hayata meydan okurdu. Ölmek ona hiç yakışmadı” dedi. Kaynak: Sabah

Yorum Yap

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir