Tüketici haklarına nasıl şikayet edilir, nasıl başvurulur?, enerjisa şikayet

Tüketici haklarına nasıl şikayet edilir? Bir firma türketici haklarına nasıl şikayet edilir?

Sorunun cevabı olarak yaşanmış bir olayı anlatarak açıklamak istiyorum.

“Mersin bölgesinde Enerjisa Firması Tedaş’ı devir aldığında, köyümüzde senede bir – bir buçuk ay kullanmış olduğumuz eve 600 tl elektrik faturası çıkarttı. Biz sayaçla ilgili bir problem olduğuyla ilgili itirazda bulunduk. Ardından sayaçta sorun olduğu ve son dönemlerde hızlı yazdığı belirlendi. Ama itirazımız bir türlü kabul edilmedi ve fatura rakamı düşmedi. Bize kestikleri bu faturanın 2013-2014 yılına ait bir senelik fatura olduğunu söylediler ve sayaç arıza raporunu istediğimiz halde bize vermediler. Mahkemenin bu raporu kendilerinden isteyeceklerini söylediler. İnanın köyümüzde 1 sene otursanız o kadar elektrik parası ödemezsiniz. Biz sadece yazları serinde gitmekteyiz. Oda topu topu 1,5 ay.

Biz parayı taksite böldürdük ödedik. Ama Enerjisa cidden bize haksızlık yaptı. Bunu kendilerine de söyledik. 600 tl ödenmeyecek bir rakam değil ama bizim o kadarlık elektriği mümkün değil kullanmamız. Zaten önceki 1 senelik rakama göre bile alsalardı yaptıkları hatanın farkına varırlardı. İnşallah hatalarını düzeltirler. Biz borcumuzu ödedik Tarsus Tüketici hakem heyetine başvurduk.

Neyse Biz Tarsus kaymakamlığına giderek tüketici haklarına başvurduk. İtiraz faturasını da başvuru formuna ekledik. Sonucu yine buradan yazacağım…”

Tüketici haklarına şikayet ve başvuru için 1300 tl ye kadar olan olaylarda hiçbir para talep etmediği bize söylendi. Dolayısıyla bizim bu olaydaki rakamımız 600 tl olduğu için başvurumuz alındı. ve inceleme devam ediyor.

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

One thought on “Tüketici haklarına nasıl şikayet edilir, nasıl başvurulur?, enerjisa şikayet

  1. Mert

    Asla hep ayni hirsizlik yapiyorlar bana aynsi yaptilar 4 ay 600 600 600 600
    Bide 2-3 ay evde degildik zaten … sabahci en buyuk hirsiz

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir