Web Sitesi Mobil Uyumluluk Testi

Web Sitesi Mobil Uyumluluk Testi

Google aramaları sağlıklı hale getirmek ve ziyaretçiye en kaliteli şekilde hizmet vermek amacıyla sürekli yeni güncellemeler yapmaktadır. Son olarak yapılan bu güncellemelerden biride Mobil uyumluluk hakkında oldu.

Google’dan gelen duyuru şu şekilde: “Siteniz mobil uyumlu mu?
21 Nisan’dan itibaren mobil uyumluluk, Google Arama’daki sıralama sonuçlarını daha fazla etkileyecek. Mobil Uyumluluk Testi aracıyla site sayfalarınızı test ederek cshile.gen.tr sitenizin ve diğer sitelerinizin bu değişikliğe hazır olup olmadığını bir kez daha kontrol edin. Bu değişiklik, dünya genelinde tüm dillerde yapılan mobil aramaları etkileyecek ve Google Arama sonuçları üzerinde de büyük bir etkiye sahip olacak. Kullanıcılar, cihazları için optimize edilmiş, alakalı ve yüksek kaliteli arama sonuçlarını daha kolay bulabilecek.”

Web sitelerine girişlerin mobil yani akıllı telefonlardan girişlerin arttığı bu günlerde bu durum gerçekten daha da önemli bir hal aldı. Artık Mobil uyumluluk google daki sıramalarınızıda ciddi şekilde etkileyecek. Mobil uyumlu olayan siteler giderek sıralama kaybedecek.

Peki sitemin mobil uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım?

Şu linke tıklayın ve site adresinizi yazın. Test sonuçlarını inceleyin. https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Eğer Mükemmel! Bu sayfa mobil uyumlu. yazarsa size ekran görüntüsünüde verecektir. Bu durumda yapmanız gereken birşey yoktur. Eğer uyumlu değil derse, webmaster ınızla görüşerek sitenizi mobil uyumlu hale getirmeniz yüksek derecede önem arz etmektedir.

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir