Whatsapp’ta ‘mavi tık’ın anlamı nedir? Ne işe yarıyor ?

Whatsapp’ta ‘mavi tık’ın anlamı nedir? ,Whatsapp’ta ‘mavi tık’ ne işe yarıyor,Whatsapp’ta ‘mavi tık’ nasıl kapanır,Whatsapp’ta ‘mavi tık’ iptal etme,Whatsapp’ta ‘mavi tık’ olmadan mesaj okuma,Whatsapp’ta ‘mavi tık’WhatsApp’ta ‘Mavi Tik’ Dönemi Başladı

Whatsapp milyonlarca kişinin kullandığı mesajlaşma sistemi son güncellemesiyle birlikte “mavi tık” diye bir olay getirdi . Nedir bu “mavi tık” nasıl iptal edilir, “mavi tık” nasıl kaldırılır, “mavi tık” anlamı nedir dizimex.com ekibi olarak sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp’ kullanıcıları “mavi tık” sayesinde gönderilen mesajların okunup okunmadığını belirleyici bir özellik olarak yapılan bir sistemdir. Akıllı telefonların ve android işlemcili telefonlar tarafından milyonlarca kullanıcısı olan whatsapp bu yeni özellikle kullanıcılarına kolaylık sağlıyor

Whatsapp “mavi tık”güncellemesi bir çok kullanıcı tarafından beğenilip beğenmemesi ise merak konusu olmaya başladı WhatsApp’ta size yollanan mesajı eğer aldıysanız ve tıklayıp o mesajı okumadıysanız eskisi gibi klasik gri renkte kalıyor ama eğer mesaja tıklayıp mesajı görüntülediyseniz karşı tarafın tik işareti mavi renk olarak beliriyor.

Bu da yollanmış olan mesajın okunduğunu gösteriyor. Bu yeni özellik Whatsapp kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlasa da kullanan kişileri oldukça kızdırmış gibi duruyor. WhatsApp, 2014 yılı başlarında Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg tarafından satın alınmıştı. Zuckerberg’in WhatsApp’a yenilikler katacağı belirtilmişti. Zuckerberg’in WhatsApp’a katacağı yeniliklerle kullanıcıları şaşırtmaya devam edeceği görülüyor.

WhatsApp’ta mavi tik olmadan mesaj okumanın yolu

UÇAK MODUNA ALMA YOLU
Mavi tik çıkmaması için izlenecek yolların başında Uçak Modu’nu aktif hale getirerek internet olmadan mesaj okumak geliyor. Bu yöntem IOS ve Android telefonlar için değişiklik gösteriyor.

IOS kullanıcıları için:

1- Mesajı okumadan önce cihazınızı Uçak Modu’na alın.
2- Mesajı okuduktan sonra uygulamadan çıkın ve Uçak Modu’nu kapatın.

Android kullanıcıları için:

1- Gelen mesajı okumadan önce cihazınızın internet bağlantısını kesin.
2- Mesajı okuduktan sonra sadece o iletiyi üzerine basılı tutarak silin.
3- İnternet bağlantınızı aktifleştirin.
4- Yeni mesaj gelse bile sildiğiniz mesaj için mavi tik bildirimi gitmeyecektir.

KİLİT EKRANI BİLDİRİMLERİNİ ETKİNLEŞTİRİN
Uçak Modu dışında izlenebilecek diğer bir yol ise bildirimler sayesinde yapılıyor. Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelerek buradan Bilidirim ayarlarını kontrol edin. WhatsApp’ın bildirim ayarlarında “Kilit Ekranda Göster” özelliğini etkinleştirin.

Bunun yanı sıra telefonunuzun kilitli olmadığı zamanlardaki bildirimler için de “Başlıklar” kısmını aktif hale getirin.
whatsapp_780
WHATSAPP MESAJLARI ÖNİZLEME ÖZELLİĞİNİ AÇIN
WhastApp uygulamanızı açın ve Ayarlar kısmına gelin. Buradan Bildirimler başlığına tıklayarak “Mesaj Önizleme” özelliğini aktif hale getirin.

Bu iki adımı izlediğinizde WhatsApp’ı açmadan da mesajları okur hale geleceksiniz. Ana ekrandan ve bildirim ekranından gelen mesajları rahatlıkla okuyabileceksiniz.
whatsapp_9611
WHATSAPP’I AÇSANIZ DA MAVİ TİK ÇIKMIYOR
Tüm bunların yanı sıra bir mesaj geldiğinde WhatsApp’ı açsanızda mesaj gönderen kişiye mavi tik gitmiyor. Karşı tarafa mesajın okunduğunun bildirilmesi için o kişinin mesajına girmeniz gerekiyor.

O kişinin gönderdiği mesaja girmediğiniz takdirde mavi tik olmadan rahatça başka kişilerle mesajlaşmaya devam edebiliryorsunuz.

Yorum Yap

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir