Yarı fiyatına cep telefonu!

Türk Hava Yolları`nda unutulan eşyaların satışına yarın başlanıyor. Satışlar Avcılar`da gerçekleşiyor. 50 TL`ye akıllı telefon almak isteyenler satış alanına akın ediyor.

THY Dış Hatlarda unutulan eşyaları 15 yıldır alıp ihale ile satan iş adamı Alican Korkmaz, bu yıl yaklaşık 8 tır eşya için 300 bin TL ödedi. Korkmaz, eşyaların satışına yarın başlayacak.

Açıklama yapan Alican Korkmaz, dış hatlarda unutulan eşyaları satın alma işini 25 yıl evvel babasının ihalelere girerek başlattığı belirtti. Korkmaz, 15 yıldan bu yana da kendisinin yaptığını ifade etti.

Ülkeye giriş çıkışlar arttıkça unutulan mal sayısının da arttığına dikkat çeken Korkmaz, işe ilk başladığı yıllarda 3-4 tır satın aldıklarını, son dönemde ise bu rakamın 8 tıra kadar çıktığını ifade etti.

En çok unutulan ürünlerin elektronik eşyalar ve parfüm olduğunu anlatan Korkmaz, “bunların yanında gözlükler, kıyafetler, bakım ürünleri, bebek arabaları, bebek araç koltukları gibi aklınıza gelebilecek her şey bulunuyor” dedi.

Fiyatların piyasanın üçte biri oranına kadar düşebildiğini anlatan Korkmaz, “50 TL’den 1.200 TL’ye kadar akıllı telefon var. Bilgisayar almak isteyenler 200 TL’ye de alabiliyor 2.500 TL’ye de. Ayrıca daha önce hiç kullanılmamış orjinal ve marka gözlükleri de yarı fiyatına almak mümkün” diye konuştu. Kaynak: Habertürk

Yorum Yap

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir