Yer Fıstığının Faydaları Nelerdir?

Yer Fıstığının Faydaları Nelerdir?, yer fıstığı faydaları, yer fıstığı zararları nelerdir, yer fıstığı zararları, yer fıstığı nelere iyi gelir, yer fıstığı nasıl yetişir, yer fıstığı nasıl oluşur, yer fıstığının iyi geldiği hastalıklar

Ülkemiz genelinde üretimi her sene daha da artan bir yiyecek olan yer fıstığının birbirinden farklı bir sürü faydası olduğu uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Fakat her ne kadar çok faydası olsa da aşırı derecede tüketmemek gerekmektedir. Zira her şeyin fazlası zarardır. Protein bakımından oldukça zengin olan yer fıstığı bunun yanında B ve C vitaminlerini de bol miktarda bulunmaktadır. İçerisindeki kalsiyum miktarı ile de oldukça besleyici ve enerji verici bir gıda türü olarak dikkat çekmektedir.

Yer Fıstığının Faydaları Nelerdir? sorusuna gelirsek eğer kemikleri ve kas grubunu oldukça güçlendirmektedir. Bunun yanında mide yanması, ekşimesi gibi mide hastalıklarına da faydası bulunmaktadır. Kandaki kolesterol miktarını da dengeleyen yer fıstığı kalp ve damar hastalıklarına karşı da oldukça etkili bir gıdadır. Zihinsel yorgunluğu giderici bir etkisi de bulunan yer fıstığı bu sayede de çocuklarda daha kolay öğrenmeyi sağlamaktadır.

Yazar Dizimex

Güncel Dizi ve Magazin Haberleri Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir